Шкільні презентації
Хто такі поліцейські і що таке закон? Що робити у небезпечних ситуаціях і як не потрапляти у них? Як безпечно дістатися до школи на велосипеді? Як захистити себе на вулиці та в Інтернеті? Коли, до кого і як звертатися по допомогу? Про це та багато інших важливих речей говорять зі школярами патрульні поліцейські.
«Шкільні презентації» — це комплекс сучасних учбових заходів для дітей від найменшого до старшого шкільного віку, під час яких вони дізнаються про свої права та основи безпечної і законної поведінки, знайомляться з роботою нової поліції, вчаться звертатися по допомогу і взаємодіяти з поліцейськими. У ролі викладачів виступають безпосередньо патрульні поліцейські.
Проект працює в усіх містах, де почала роботу патрульна поліція. «Шкільних офіцерів» відбирають на основі внутрішнього конкурсу й співбесіди та закріпляють за певними районами міста, де вони й проводять презентації для дітей на запит шкіл.
Інтерактивні навчальні презентації охоплюють близько 20 цікавих і корисних тем для школярів різного віку. Найменших (1—5 класи) вчать, як діяти у ситуаціях з незнайомими людьми та небезпечних випадках, що робити, якщо загубився, як безпечно дістатися до школи і повернутись додому пішки й громадським транспортом, як поводитись у громадських місцях та загальним правилам безпеки. Заняття для учнів 6—11 класів розраховані на розширене коло тем. Серед них:
- Права дитини
- Відповідальність за правопорушення для різних вікових груп
- Що робити, якщо тебе затримала поліція?
- Попередження правопорушень серед підлітків (як уникати і знаходити вихід з конфліктних ситуацій)
- Профілактика втечі з дому
- Попередження вживання наркотиків. Наркотики і закон
- Небезпечні соціальні угруповання. Вандалізм
- Протидія цькуванню (булінгу)
- Інтернет-безпека (зокрема, віртуальні знайомства для 6—8 класів, хакерство й відповідальність для 9—11 класів)
- Попередження домашнього насильства. Способи протидії
- Попередження торгівлі людьми. Кіднепінг
- Поведінка у місцях великого скупчення людей
- Безпека велосипедиста
- Перша домедична допомога
- Базова самооборона. Межі допустимої самооборони
- Поліція і суспільство (функції, способи реагування)
- Проекти на користь суспільства
Над розробкою навчальних матеріалів впродовж кількох місяців працювали фахівці Національної поліції спільно з партнерами з Міністерства освіти і науки, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), ОБСЄ, міжнародного жіночого правозахисного центру La Strada Ukraine, проекту уряду Канади «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» (РСКЮ), Консультативної місії ЄС (EUAM), а також громадськими активістами, що опікуються безпекою на дорогах, провідними вчителями і патрульними поліцейськими, які мають досвід роботи з дітьми.
Повний перелік тем буде затверджено Департаментом патрульної поліції та Міністерством освіти і науки. Навчальний план — єдиний для усіх міст.
Шановні батьки, окреме прохання до вас: будь ласка, не лякайте дітей розповідями про те, як поліція прийде й забере їх у в’язницю. Ми працюємо, аби захистити ваших дітей, і хочемо, щоб вони не боялися нас — а звертались до нас, коли їм страшно чи просто потрібна допомога. Ми завжди поряд!
Останні події