За завідомо неправдиве повідомлення передбачена адміністративна відповідальність

 
Друзі, по всій країні ми щодня отримуємо тисячі повідомлень на лінію 102/112 і реагуємо на кожне. Разом із нами на повідомлення про загрозу життю чи здоров’ю виїжджають медики, рятувальники або інші спеціальні служби.
 
Проте є виклики, які здійснюються заради забави… Наприклад:
 
Київ
 
На лінію 112 зателефонувала громадянка та повідомила, що їй стало зле в одному з торгових центрів. На місце оперативно приїхали медики, які виявили жінку, що пояснила, що допомоги не потребує. Містянка додала, що вирішила перевірити, як швидко приїде карета швидкої, якщо вона вдасть, що потребує допомоги. Медики викликали на місце патрульних.
 
Чернігів та Біла Церква
 
В обох містах на лінію 102 надійшло повідомлення про грабіж.
 
Чернігів: Заявник повідомив, що його побили невідомі та забрали гроші й особисті речі. На місці громадянин із ознаками алкогольного сп’яніння зізнався, що до поліції телефонував заради розваги.
 
Біла Церква: Громадянин із ознаками алкогольного сп’яніння пояснив, що зателефонував до поліції, бо йому було нудно.
 
Це лише декілька прикладів. На жаль, такі повідомлення надходять нерідко.
У таких випадках патрульні виносять постанову за вчинення адміністративного правопорушення за ст. 183 (Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб) КУпАП, за яке передбачено штраф від 850 до 3400 гривень.
 
Поліцейські, рятувальники, медики бригад швидкої допомоги на кожне ваше повідомлення реагують, як на реальну ситуацію та загрозу. І поки вони з’ясовують, що інформація неправдива, у цей самий час комусь дійсно потрібна наша допомога.