Як вчасно розпізнати домашнє насильство?

Нерідко ми вважаємо, що насильство нас не стосується. Крики у квартирі сусідів серед ночі, чиясь дитина, яка до останнього гуляє на майданчику і не хоче повертатися додому, надто щільний макіяж подруги в спеку, перелякана колега, на яку під офісом чекає колишній, — традиція вчить нас не ставити запитань і не втручатися.

Але якщо люди живуть чи колись жили разом (батьки та діти, подружжя в шлюбі чи після розлучення, партнери, родичі або просто знайомі) і завдають шкоди одне одному, це не лише їхня особиста справа.

Фізичне насильство — ляпаси, стусани, штовхання, щипання, кусання, а також нанесення побоїв, мордування. Заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

Психологічне насильство — словесні образи, цькування, приниження, переслідування, залякування, погрози відібрати дітей, шантаж.

Сексуальне насильство — примушування до небажаних сексуальних стосунків, зокрема з третіми особами, демонстрації порнографії тощо.

Економічне насильство — позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, заборона працювати, навчатися тощо.

Закликаємо вас не толерувати домашнє насильство!

Дізнатися більше @police_helpbot

102 — Національна поліція;
15–47 — Державна гаряча лінія з питань запобігання домашньому насильству (цілодобово);
0–800–500–335 (з мобільного 116–123) — Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству (цілодобово);
0–800–500–225 (з мобільного 116–111) — Національна дитяча гаряча лінія.

Не бійтеся — ми допоможемо!